Skip to content
Home » Blog » CHAIR DANCE – HISTORIE

CHAIR DANCE – HISTORIE

Chair dance je tanec, který využívá židli jako rekvizitu. V průběhu historie je tento druh tance stále více populární. Aktuálně se chair dance praktikuje po celém světě. Pojďme se podívat, jak to vůbec vzniklo…

Historie chair dance

Historie chair dance sahá až do 19. století (pro nás smrtelníky jako pravěk– :D), tenkrát byly židle používány jako součást choreografie. Nicméně chair dance tak, jak ho známe dnes, vznikl až v 90. letech 20. století. Za jeho vznikem – popularizací stojí zpěvačka a tanečnice Britney Spears, která chair dance předvedla ve svém videoklipu k písni “Stronger”.

Vývoj chair dance

Pravěk chair dance asi všichní známe z Flash dance…

Od svého vzniku se chair dance posouvá dál a dál. Využíváme různé prvky, jako je akrobacie, klasický tanec, divadlo od činohry až po operu a balet, abychom vytvořili odzbrojující představení. Najdete prvky chair dance v moderním tanci, burlesky, pole dance a mnoha dalších… i těch “home made”.

Např. Sexy provedení od našeho spřáteleného studia v Opavě PROSTĚ SE HÝBEJ od Ginger.

Chair dance v budoucnosti

Chair dance má své zasloužené místo v současném tanečním světě. Jeho vývoj a popularita se neustále zvyšují, což naznačuje, že má našlápnuto na úspěšnou budoucnost. Nejen pro profesionály, ale také pro každou krásnou dámu “na doma”.

BUĎ TAKÉ SOUČÁSTÍ ROZVOJE CHAIR DANCE – NEJ NEJ SEXY STYLU!!!

Přijď si tento jedinečný styl tance vyzkoušet u nás v Poledance Havířov.

Rezervuj si své místo zde: https://poledance-ostrava-havirov.inrs.cz/rs/kalendar_vypis

Kdybys nevěděla jak na to, koukni na návod: https://poledance-ostrava.cz/navod-na-rezervaci/

Nebo klíďo volej Baili, 731 061 381… navede tě 🙂