Skip to content
Home » Fajne články » Poledance boty

Poledance boty

Jak na Exotic boty

Poledance boty se označují jako HIGH HEELS, “hílsy” nebo Pleaserky (podle nejprodávanější značky Pleaser)

Boty na Exotic poledance jsou speciální boty, které jsou přímo přizpůsobené. Jejich platforma je 2x zkosená, aby to nevadilo pohybu a přitom to vypadalo esteticky.

Existuje několik typů bot na poledance dle:

 1. Provedení:
 • Kotníkové
 • Sandály
 • Se zavřenou špičkou
 • Nazouváky (s volnou patou)
 1. Materiálu:
 • Lakované
 • Semiš
 • Průhledné provedení
 • Koženkové
 • Kůže

Jak o poledance botky pečovat, aby byly dlouho krásné

Základem je smířit se s tím, že dlouho krásné nebudou :D. Určitě pomáhá koupit si nebo si nechat ušít “ponožku”/chrániče na platformu, která chrání jak platformu tak případně podlahu před vzájemným poškozením. 

Kožené a koženkové určitě impregnovat, zvýší to pružnost a zabrání prvním oděrkům.

Jaké doplňky jsou vhodné pro pole dance EXOTIC

Určitě je potřeba nezapomenout na chrániče kolena! Široký výběr na celém internetu. Doporučujeme ty volejbalové ;-)  Případně existují i legíny, které mají tyto chrániče i všité.

Kde se dají koupit super boty za fajn cenu a kde je velký výběr

Nové boty na sexyboty.cz nebo venux.cz ale určitě se dá ušetřit i nákup bot z druhé ruky na Vinted, Marketplace nebo ve facebookové skupině Poledance bazar. 

Jak si správně vybrat

Na trhu je mnoho druhů bot vhodných i méně vhodných na exotic/high heels. 

Střevíčky nebo kotníkové? Asi bychom začali tím, jestli si pořídit klasické střevíčky nebo kotníkové kozačky. 

Kotníkové kozačky drží více zpevněný kotník a obecně jsou asi oblíbenější, bezpečnější a vhodnější pro začátečníky. Klasické střevíčky se zapínáním u kotníku upřednostňují většinou ženy, které jsou na nošení podpatků zvyklé a nedělá jim to problém. 

Často se do střevíčků nosí i ponožky kvůli většímu pohodlí. Boty s volnou patou (nazouváky) na tréninky poledance nepatří, mohou být příliš nebezpečné – na focení, proč ne.

Velikost platformy

Začátečníci často raději volí menší platformy před většími, ale to není úplně správně. Používání platformy je pro správnou techniku při exotic nezbytné a tady možná platí, čím větší tím lepší. Spousta triků se provádí skluzem platformy po podlaze nebo po tzv. jazýčku (špička platformy zaoblená vzhůru) a tady skutečně velikost hraje velkou roli. 

Pokud váháte s velikostí, můžete začít ideálně s velikostí podpatků 17,8 cm (u Pleaserek typ “ADORE”), ale pokud to myslíte s exoticem vážně jděte rovnou do 20 – 20,3 cm (u Pleaserek typ “FLAMINGO”). Proč? Protože rozdíl výšky mezi patou a prsty není tak velký a budou vás méně bolet nohy. Zvrtnutých kotníků se bát nemusíte – k dispozici máte vždy tyč nebo podlahu. 

Barva, kamínky a materiál

U tanečních botů platí vždy, že méně je více. Kamínky, speciálně tvarovaný podpatek nebo jiné ozdoby na platformách mohou poškodit tyče a podlahu ve studiu. Barevný lak se zase z plaforem často rychle ošoupe – počítejte s tím! Stejně tak pokud se rozhodujete mezi latexem, koženkou nebo semišem u kotníkových botiček, počítejte s tím, že světlejší barvy se rychleji zašpiní, koženka nebo latex se může snadno odřít. Buďte připraveni na to, že to jsou boty na “trénink” a ne na parádu. 

Velikost boty / nohy

Obecně se říká, že u Pleaserek si střevíčky vybíráte o jedno číslo větší než jste zvyklí a kotníkové si vybíráte ve stejném čísle jako si běžně nakupujete. Tzn. nosím vel. 36, střevíčky mám 37, kotníčkové 36. Ale samozřejmě i toto je velmi individuální a v závislosti na materiálu na botě se může stát, že se vám bota roztáhne nebo naopak nikdy nepovolí. Pokud máte užší nohu volte klidně i o půl čísla menší.

Kde opravujeme

Máme nového opraváře na urvané platformy a tak, je osvědčený, opravuje za super cenu. Doporučujeme!!!

Obuv Eduardo Bohumín

Za tým Baila, Ljubi a Ginger :-)